به چه شکل کیف لپ تاپسازان داخلی چابک می شوند!؟ – ۲

منش اولیه ; تبدیل شرکت‌ها به پلنت

در صورتی‌که وجود شرکت‌های گوناگون موجب شده که کیف لپ تاپسازان مرز و بوم با افزایش هزینه و عدم بهره‌وری مواجه شوند که کارشناسان با دسته‌بندی شرکت‌های زیرمجموعه کیف لپ تاپسازان به استراتژیک و کیف لپ تاپ ارزان دارای اهمیت را تبدیل شرکت‌ها به «پلنت» تیتر مینمایند . «پلنت» یا تارنما , خط تولیدی زیر لحاظ کمپانی مادر است که بیرون از فضای کلیدی شرکت جای‌دارد ; براین اساس کمپانی کیف لپ تاپساز قادر است با تغییر‌شکل آن به کاهش هزینه بپردازد . بر این اصول کیف لپ تاپسازان میتوانند با تبدیل شرکت‌های کیف لپ تاپیی اساسی خویش به‌صورت «پلنت» ضمن سبک‌سازی به کاهش هزینه‌های خویش بپردازند . در این مورد می‌توان به سایت‌های شهرستان و شرکت‌های کیف لپ تاپساز زیرمجموعه شرکت‌ها مادر که دارای خط ایجاد هستند , اشاره کرد . این تغییر‌و تحول صورت موجب میگردد بسیاری از هزینه‌های شرکت کیف لپ تاپساز که بابت هیات‌مدیره و معاونت‌های تخصصی در هرکدام از این شرکت‌ها صرف میشود , پاک شود .

یکی‌از کارشناسان صنعت کیف لپ تاپ در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به این که دو کمپانی وسیع کیف لپ تاپساز از روش تبدیل این شرکت‌ها به پلنت می توانند هزینه‌های خویش را کاهش دهند , میگوید : اگرچه تبدیل وضعیت کمپانی با معضلات اکثری ملازم است , ولی در رخ عملی شدن این زمینه جزء نیروهای مازادی که در‌این شرکت‌ها مشغول به کار هستند , کنار می‌روند و این موجب کاهش هزینه‌ها می گردد . او یکی از مسائل دارای اهمیت شرکت‌های کیف لپ تاپساز را انباشت نیروی انسانی عنوان می کند و می گوید : تبدیل بعضا از شرکت‌های زیرمجموعه دارنده خط ایجاد به «پلنت» در یکی شرکت‌های کیف لپ تاپساز هم مطرح بود , البته به‌دلیل مسائل سیاسی که پیرامون این موضوع صورت گرفت عملیاتی نشد .

رویه دوم ; واگذاری

گسترده شدن شرکت‌های زیرمجموعه کیف لپ تاپساز طی دهه‌های قبل در حالی توشه سنگینی را بر دوش شرکت‌های مامان ایجاد کرده است که کارشناسان دومین و مهمترین مسیر به‌منظور حل این مشکل را واگذاری شرکت‌های مدنظر به بخش خصوصی عنوان می کنند , فعالیتی که بعضی از کیف لپ تاپسازان از سال قبل آن را در برنامه کاری خویش قرار دادند . در این در بین با بازبینی شرکت‌های زیرمجموعه کیف لپ تاپسازان می‌توان به دو دسته از شرکت‌ها اشاره نمود ; شركت‌هاي غيرمولد و غيرمرتبط با انگیزه اصلي و استراتژيك کیف لپ تاپسازي سرزمین که در این مورد می‌توان به سرمايه‌گذاري کیف لپ تاپسازان در شرکت‌های بانكي , بیمه‌ای و شرکت‌های قطعه‌ساز اشاره نمود . البته گونه دوم شرکت‌هایی است که بر مبنای فعالیت اساسی کیف لپ تاپسازان شکل گرفته‌اند . براین‌اساس کیف لپ تاپسازان بایستی به‌دلیل وضعیت نا مناسب مالی که دارند به سرعت این شرکت‌ها را واگذار نمایند .

به یقین کارشناسان دو شرکت والا کیف لپ تاپساز باید هرچه زودتر شرکت‌های مدل اولیه یعنی زیرمجموعه‌های غیرمرتبط با کیف لپ تاپسازی را واگذار نمایند . دراین مورد سال قبلی نیز شاهد یاد‌آوری بانک‌مرکزی به شرکت ایران‌کیف لپ تاپ درباره ی واگذاری سهام خزانه پارسیان بوده‌ایم . دراین مورد , حسن کریمی سنجری , متخصص صنعت کیف لپ تاپ در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» با اشاره به اینکه کیف لپ تاپسازان می بایست شرکت‌های غیرمرتبط خویش اعم از شرکت‌های بیمه‌ای و بانکی را واگذار نمایند , می گوید : اگر‌چه شركت‌هاي کیف لپ تاپساز نبايد از ابتدا به اين شكل سرمايه‌هاي خود را در بخش‌های غيرمولد به عمل می‌گرفتند , ولی نظريه قطعي در امر این مدل واگذاري است تا از این روش کیف لپ تاپ‌سازي‌ها از تصدي‌گري و سرمايه‌گذاري در اين شركت‌ها دست بکشند .

دراین باره یکی‌از دیگر از کارشناسان صنعت کیف لپ تاپ با اشاره به اینکه به غیر از شرکت‌های بانکی و بیمه‌ای که کیف لپ تاپسازان می بایست به واگذاری آن‌ها بپردازند زیرمجموعه‌های قطعه‌سازی کیف لپ تاپسازان هم قابلیت واگذاری دارا‌هستند , تاکید می نماید : در حال حاضر با وجود این تمامی شرکت قطعه‌سازی در سرزمین , کیف لپ تاپسازان دیگر نیازی به داشتن زیرمجموعه‌های قطعه‌سازی ندارند و با واگذاری آنان , نیز تامین مالی میشود و نیز صنعت قطعه مملکت را در سمت و سویی خوبتر سوق می‌دهند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *